اخبار

مصاحبه با باغبان شرکت

مصاحبه با باغبان شرکت

گیاهان و فضای سبز از جمله نعمات زیبا و بی دلیل خداوند متعال است که علاوه بر تولید اکسیژن در ایجاد فضای شاداب ، سرزنده و باطراوت که موجب آرامش روح و روان آدمی میگردد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند .

به همین مناسبت بر آن شدیم تا با باغبان شرکت همکار زحمت کشمان جناب آقای ایرج مظلومی گفت وگویی صمیمانه را انجام دهیم اومتولد 1364 و با مدرک تحصیلی دیپلم ریاضی بوده و از سال 1398 از طریق شرکت پیمانکاری متن آرا و اعلام نیاز باغبان وارد شرکت شده است .

از ایشان پریدم چگونه باغبان شدی ؟وی در پاسخ بیان کردند که متولد استان سرسبز مازندران بوده و ازآنجائیکه شغل پدرشان نیز باغبانی بوده به این شغل علاقه مند شدند و البته افتخار هم می کنند.

ایرج مظلومی در ادامه از سابقه باغبانی اش گفت و افزود ابتدا حدود سه سال در شهرداری شهرک غرب و8 سال در پژوهشگاه وزارت نیرو به شغل شریف باغبانی مشغول بوده است.

از باغبان شرکت پرسیدم اطلاعاتی در مورد فضای سبز حوزه ستادی شرکت برایمان بازگو کند که ایشان در پاسخ گفتند که حدود 4 هزار متر مربع مساحت تقریبی فضای سبز بوده که شامل درختانی از قبیل گردو ، کاج ، سرو وچنار و اقاقیا و....ونیز در ختچه هایی از قبیل شمشاد ، برگ بو وگیاهان وگل های زیبای فصلی و دائمی مانند رز ورزماری وکوکب می باشد وآبیاری همه آنها از طریق آب غیر شرب ( چاه ) انجام میگیرد .

پرسش دیگر اینکه چه اقداماتی برای فضای سبز محوطه داخلی ساختمان حوزه ستادی (نظیر راهروها واتاق ها ) انجام می دهید؟ باغبان شرکت پاسخ داد که تهیه گلدان های گلی از قبیل شمعدانی ، حسن یوسف و........... و نگهداری و محافظت آنها صورت می پذیرد.

در پایان این گفت وگو از مشکلات موجود وپیشنهادات پرسیدم که وی تعویض لوازم باغبانی جدید و امنیت شغلی نیروهای حجمی و همچنین عدم ریختن زباله توسط همکاران در فضای سبز و افزایش تعداد سطل های زباله رابیان کردند.

۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید