اخبار

*اطلاعیه مهم *

در پی نبودن و احتکار الکل ومواد ضدعفونی کننده خبر رسیده مردم دست به ساخت مواد ضدعفونی کننده زدن خواهشا مواد زیر رو باهم ترکیب# نکنید

7شوینده خانگی که # هرگز # نباید باهم #مخلوط کنید

v  مایع سفید کننده (وایتکس ) +الکل (کلروفوم واسید هیدروکلریک ) می توانند موجب آسیب به سیستم عصبی ، ریه ، کلیه ، کبد ، چشم ها وپوست شوند .

v  سفید کننده + آمونیاک ( ترکیب این دو ماده ، موجب تولید گازهای سمی می شود که آسیب های شدیدی برای دستگاه تنفسی به همراه خواهد داشت .

همچنین ترکیب مقادیر زیاد این دو با یکدیگر می تواند باعث انفجار خطرناکی شود.)

v  سفید کننده + سرکه ( تولید گازهای سمی می کند که می تواند موجب ایجاد سوختگی های چشمی و آسیب ریه ها شود .

v  سفید کننده + انواع مواد تمیز کننده (موجب تولید گازهای سمی مثل گاز کلر می شوند که حتی قرار گرفتن در معرض کمترین مقدار آن هم می تواند موجب مشکلات شدید تنفسی وبینایی شود .

v  جوش شیرین + سرکه ( خطرناکترین حالت آن این است که اگر این دو را در یک ظرف در بسته با هم مخلوط کنید ،می تواند باعث ایجاد انفجار شود )

v  سرکه +آب اکسیژنه ( تولید اسید پراستیک می کند که در غلظت های بالا می تواند موجب تحریک وحتی آسیب به پوست ، چشم ها ، گلو ، بینی وریه ها گردد.)

v  مخلوط کردن مارک های مختلف از یک ماده تمیزکننده (به یاد داشته باشید که هر شرکت فرمول منحصر به فرد خود رادارد و مخلوط کردن آن ها می تواند موجب یک واکنش شیمیایی نامطمئن وخطرناک شود.)

۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید