اخبار

برگزاری مراسم عزاداری و دسته روی هیئت عاشوراییان

برگزاری مراسم عزاداری و دسته روی هیئت عاشوراییان
در هشتمین روز از شهادت سرور و سالار شهیدان و آزادگان عالم حضرت اباعبدالله الحسین مراسم و دسته های عزاداری هیئت عاشورائیان آبفای استان تهران از مقابل مقبره الشهدا فاطمیه بزرگ تهران برگزار شد.

همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری سیدالشهدا، قتیل العبرات، سفینه النجاه حضرت اباعبدالله الحسین و اصحاب عاشورایی و باوفایش به همت دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی، امورز فرهنگی و پایگاه بسیج شرکت آب و فاضلاب منطقه دو و با همکاری آبفای استان تهران مراسم عزاداری و دسته روی هیئت عاشورائیان آبفای استان تهران برگزار گردید.

به گزارش دفتر روابط عمومی آبفای منطقه دو در این مراسم معنوی و پرشور که با حضور مدیرعامل آبفای استان، مدیران عامل آبفای مناطق شش گانه و اقماری جمع کثیری از همکاران همراه بود در ابتدا عزاداران در داخل فطمیه بزرگ تهران گردهم آمده و اقامه عزاداری نمودند و سپس آیین سنتی دمام زنی که تداعی کننده صحنه کارزار سیدالشهدا و یارانش در واقعه عاشورا و جلوه ای از انتظار عاشقان ثارالله برای آغاز نمادین آن روز بود انجام شد.

هیئت بزرگ عاشورائیان که با استقبال گسترده همکاران مواجه شده بود در قالب دسته های سینه زنی از مقابل مقبره الشهدا فاطمیه بزرگ تهران به سمت شرکت آب و فاضلاب استان تهران حرکت نمادین خود را آغاز کردند.

در امتداد این مراسم با حضور در آبفای استان به سمت شرکت آب منطقه ای تهران حرکت و در نهایت در محل تجمع هیئت های عزاداری در تالار آبگینه گرد هم آمدند و با اقامه ی عزاداری و قرائت زیارت پرفیض عاشورا به استقبال نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام مهاجری رفتند.

سپس با سخنرانی و مدیحه سرایی در رثای پیشوای آزادگان تشییع پیکر دوشهید گمنام از شهدای جنگ تحمیلی مراسم شور و حال حسینی گرفت و به یاد شهدای کربلا این دو شهید بزرگوار بر روی دستان همکاران آب و فاضلاب استان تهران در یک حرکت نمادین بدرقه گردید و در نهایت عزاداران بر سر سفره حضرت اباعبدالله الحسین مهمان شدند.

این مراسم فرهنگی و نمادین که در نوع خود کم نظیر بود به همت دفتر روابط عمومی، بسیج، امور فرهنگی و حراست آبفای استان تهران برگزار گردید.

دفتر روابط عمومی آبفای منطقه دو از حضور بی نظیر و پرشور همکاران محترم آبفای استان تهران و همه عزیزانی که در این مراسم یاری گر برگزاری بودند تقدیر و تشکر می نماید امیدوارم در دفتر حضرت ابا عبدالله الحسین ثبت و ضبط گردد.

۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید